Wybielanie zębów sposobem na ładniejszy uśmiech
Palisz duże ilości papierosów lub spożywasz duże ilości czarnej kawy? Zaobserwowałeś na swoich zębach nieestetyczne przebarwienia lub ciemny nalot, którego nie dajesz rady usunąć pastami wybielającymi? To znak, że czas na zabieg wybielania zębów. Jego tajemnice odkryjesz, czytając nasz wpis.
Jak wybiela się zęby?
Zgłaszając się do gabinetu dentystycznego, zostaną ci zaproponowane dwie najpopularniejsze metody wybielania zębów:
- zastosowanie nakładek
- wybielanie laserem lub lampą
Bez względu na to, którą metodę wybierzesz lub którą doradzi ci stomatolog, zęby powinny być wyleczone i pozbawione kamienia zanim przystąpimy do zabiegu.
Zastosowanie nakładek polegać będzie na pobraniu przez stomatologa wycisku, potrzebnego do wykonania dwóch przezroczystych nakładek, pasujących do uzębienia. Od dentysty otrzymamy strzykawki z żelem wybielającym, służącym do wypełnienia nakładek, które nałożymy na zęby.
Równie popularne jest wybielanie lampą; stomatolog najpierw nakłada żel, ochraniający na dziąsła, a następnie utwardza go lampą UV. Następnie nakłada preparat wybielający i naświetla go przez około 10-15 minut.
Dla kogo wybielanie jest niewskazane?
Chociaż zabieg wybielania zębów jest zabiegiem niezwykle popularnym będzie on niewskazany u młodzieży poniżej 17 roku życia, kobiet w ciąży oraz kobiet w okresie karmienia piersią.
U młodzieży przeciwwskazania wynikają z faktu, iż za rozjaśnienie odcienia szkliwa odpowiada nadtlenek karbamidu. W początkowym okresie życia szkliwo nadal się mineralizuje, a wprowadzenie nadtlenku karbamidu mogłoby negatywnie wpłynąć na ten proces.
Kolejną grupą osób, u których wybielanie zębów nie będzie wskazane są osoby, u których dentysta wykryje próchnicę oraz choroby dziąseł. Dobry stomatolog odradzi zabieg wybielania także pacjentom, cierpiącym na nadwrażliwość zębów.
Jeśli natomiast nie należysz do żadnej z wyżej wymienionej grup, wybielanie zębów stanowi najlepszą metodę na idealnie biały uśmiech.